Parkowanie w Pradze (+ mapka P&R)

Jedziesz autem do Pragi? Parkowanie w Pradze może być niemałym utrapieniem. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek i przydatnych informacji dotyczących parkowania w czeskiej stolicy.

Ahoj! :)

Z poniższego artykułu dowiesz się jak wygląda parkowanie w Pradze. Wpis podzieliłam na dwa główne rozdziały, najpierw omówię parkowanie w centrum miasta, a później przejdę do parkingów Park and Ride.

1. Parkowanie w Pradze (parkowanie w centrum miasta)

 • omówione strefy parkowania
 • strefa fioletowa (mieszana)
 • gdzie możemy parkować?
 • gdzie nie możemy parkować?

2. Parkowanie Park and Ride (parkowanie na obrzeżach miasta) 

 • co to jest parking P + R?
 • mapka z dokładnymi lokalizacjami parkingów
 • cennik parkingów z podziałem na strefy (0, 1, 2)
 • jak korzystać z parkingu?

 

1. PARKOWANIE W PRADZE (w centrum miasta)

Jeśli chcemy zaparkować auto w centrum Pragi, musimy wiedzieć o kilku rzeczach:

 • płatne parkowanie występuje w dzielnicach: Praga 1, Praga 2, Praga 3, Praga 4, Praga 5, Praga 6, Praga 7, Praga 8, Praga 9, Praga 10, Praga 13, Praga 16, Praga 18, Praga 22;
 • występują 3 strefy parkowania: niebieska (tylko dla mieszkańców), pomarańczowa oraz fioletowa (mieszana);
 • parkując auto w miejscu niedozwolonym, musimy liczyć się z ewentualnością odholowania, bądź w najlepszym przypadku – mandatem.

 

STREFY PARKOWANIA W PRADZE
 • niebieska – zarezerwowana jedynie dla mieszkańców danej dzielnicy
 • fioletowa – dla gości, parkować można maksymalnie 24 godzin (płatna w godzinach 8:00-20:00 – ale mogą one się różnić w zależności od miejsca – trzeba czytać tabliczki pod znakiem!)
 • pomarańczowa – krótkie parkowanie – do 2h (w godzinach 8:00-18:00, po 18:00 parking bezpłatny, ale czasami dopiero po 20:00 – trzeba czytać tabliczki pod znakiem)

 

STREFA FIOLETOWA

To strefa, która będzie nas interesować najczęściej, a jednocześnie jej zasady nie są do końca sprecyzowane. Mogą one się różnić w zależności od lokalizacji. Teoretycznie można parkować max. 24 godziny. W praktyce to wygląda tak, że jeśli zaparkowaliśmy auto o 10 rano, to do 10 rano następnego dnia musimy kupić kolejny bilet na następną dobę (raczej nie ma potrzeby przeparkowania auta). Na poniższych grafikach zobaczysz jak mogą wyglądać oznaczenia w fioletowej strefie:

 

GDZIE MOŻEMY PARKOWAĆ?

Dla turystów płatne strefy to: fioletowa (mieszana) oraz pomarańczowa. Tam, gdzie nie ma wyznaczonej płatnej strefy, możemy stanąć bez większych konsekwencji. Uwaga :-) Nawet jeśli strefa jest wolna od płacenia, warto mieć na uwadze:

 • jeśli stajesz w danym miejscu, przejdź się po ulicy i popatrz czy nie ma żadnego znaku / informacji dot. jakichś robót drogowych czy też czyszczenia ulicy. W Pradze dość często coś robią, nawet jeśli nie są to ciężkie roboty, to prażanie mogą np. sprzątać daną ulicę w konkretny dzień, wtedy możecie mieć problem z wyjazdem :-) I oczywiście dostanie się mandat za utrudnianie pracy na drodze.

 

GDZIE NIE MOŻEMY PARKOWAĆ?

Bez wątpienia nie możemy stawać w niebieskiej strefie. Teoretycznie czasami można w jakichś konkretnych godzinach, ale dla bezpieczeństwa: ja radzę NIE STAWAĆ. Jeszcze nas spotka blokada na kole, a tego chyba nie chcemy. W gorszym wypadku – odholowanie auta. Nie pytajcie mnie co się w takim wypadku dzieje, nigdy mnie to nie spotkało i mam nadzieję, że Was też nigdy nie spotka.

Dodatkowo, ale chyba na to logika wskazuje, nie parkujemy na pasach dla pieszych, przed bramami, na kopertach np. dla aut dostawczych, czy miejscach przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością.

Przykłady niebieskiej strefy parkowania w Pradze:

ekskluzywne auta zaparkowane w niebieskiej strefie w Pradze w dzielnicy Josefov
Ekskluzywne auta zaparkowane w niebieskiej strefie.
czarne matowe auto zaparkowane w niebieskiej strefie na ulicy Uvoz w Pradze
Autko zaparkowane w niebieskiej strefie na ulicy Úvoz
UWAGA :)

KLUCZOWE jest czytanie tego, co napisane jest pod znakiem dot. parkowania. Na każdej ulicy mogą być inne zasady parkowania, mimo że na obu ulicach jest fioletowa strefa.

Przykładowe tabliczki przy ulicy w danych strefach.

 

PODSUMOWANIE

W niebieskiej strefie na wszelki wypadek nie stajemy. Strefa ta często nie posiada nawet parkomatów, ponieważ za parkowanie mieszkańcy płacą przez aplikację. Strefa ta oznaczona jest najczęściej niebieskimi liniami na jezdni. Mieszkańcy danej dzielnicy zobowiązani są do umieszczenia tzw. parkovací lístka za przednią szybą samochodu.

My musimy zadowolić się fioletową i pomarańczową strefą, lub bezpłatnymi miejscami postojowymi (można je znaleźć, wystarczy, że tabliczka ze znakiem P nie będzie miała ikony parkomatu, lecz w centralnych częściach Pragi zdarza się to już naprawdę rzadko).

Najczęściej interesować nas będzie fioletowa strefa, ponieważ jest najbardziej liberalna i daje najwięcej możliwości. Uczulam jednak na dokładne czytanie informacji pod znakiem parkowania.


 

Jeśli jedziesz do hotelu, w którym miejsce dla Twojego samochodu jest wliczone w cenę, o nic nie musisz się martwić. Gorzej jest wtedy, gdy hotel pobiera dodatkową opłatę za garażowanie auta. Ceny sięgają 30-35 euro (około 800 Kč) za dobę – jest to standardowa cena. Nie ukrywajmy, jest to drogie rozwiązanie.

Jeśli przyjeżdżamy do Pragi na kilka dni, to dobrym pomysłem jest zaparkowanie auta na jednym z parkingów tzw. P&R (Park and Ride).

 

PARK & RIDE

Park and Ride (Parkuj i Jedź) to nic innego jak parking (najczęściej strzeżony i ogrodzony) zlokalizowany na obrzeżach miasta, z którego korzystają głównie mieszkańcy dojeżdżający do pracy komunikacją publiczną. Miejscowi dojeżdżają autem na parking, zostawiają tam swój samochód i przesiadają się na transport miejski. Kluczowe jest bardzo bliskie usytuowanie przystanku metra/autobusowego, by sprawnie przemieścić się do centrum.

 

DOKŁADNA LOKALIZACJA PARKINGÓW

Poniżej przedstawiam mapkę, na której zaznaczyłam dokładną lokalizację parkingów P&R wraz z najbliższymi im przystankami komunikacji publicznej:

I jeszcze inaczej: klikając poniżej na nazwę parkingu, otworzy Ci się dokładna jego lokalizacja na mapach Google.

Wszystkie parkingi usytuowane są w bliskim sąsiedztwie jakiejś stacji metra albo przystanku autobusowego / tramwajowego. Trzy (Běchovice, Běchovice-střed oraz Radotín) mieszczą się blisko stacji kolejowych:

Przy zielonej linii metra A:
 1. Depo Hostivař ul. Černokostelecká/Sazečská
 2. Skalka I ul. Na Padesátém/Pod Strání
 3. Skalka II ul. Přetlucká parkowanie max 12 h – parking niestrzeżony
Przy żółtej linii metra B:
 1. Černý Most II ul. Chlumecká
 2. Garáže Černý Most ul. Chlumecká
 3. Nové Butovice ul. Ovčí hájek – parkowanie max 12 h – parking niestrzeżony
 4. Rajská zahrada ul. Cíglerova
 5. Zličín I ul. Řevnická
 6. Zličín II ul. Ringhofferova
Przy czerwonej linii metra C:
 1. Chodov ul. Roztylská
 2. Holešovice ul. Plynární
 3. Ládví ul. Střelničná/Davídkova
 4. Letňany ul. Listova
 5. Opatov ul. Chilská
 6. Kongresové centrum Praha Pankrácké náměstí
Przy przystankach tramwajowych / autobusowych:
 1. Kotlářka ul. Nepomucká – przystanek tramwajowy Kotlářka – parkowanie max 12 h – parking niestrzeżony
 2. Troja ul. Povltavská – przystanek autobusowy i tramwajowy Trojská – parkowanie max 12 h – parking niestrzeżony
 3. Braník, ul. Pikovická
Przy stacjach kolejowych:
 1. Běchovice ul. Českobrodská – przy stacji kolejowej Praha-Běchovice – parkowanie max 12 h – parking niestrzeżony
 2. Běchovice – střed ul. Mladých Běchovic,
 3. Radotín – ul. Prvomájová – przy stacji kolejowej Praha-Radotín

„parkowanie max 12 h” = jeśli zostawimy auto na dłużej, możemy liczyć się z mandatem. 

 

CENY ZA POZOSTAWIENIE AUTA NA PARKINGU P&R: 
 • Poszczególne parkingi podzielone są na trzy strefy (zony): 0, 1, 2.
 • Wszystkie parkingi P+R (z wyłączeniem parkingu Letňany, na którym obowiązują nieco inne zasady – szczegóły poniżej) są czynne całą dobę.
 • Do strefy 0 zaliczają się wszystkie parkingi wymienione w pierwszej kolumnie. Wjeżdżając na te parkingi, nic nie płacimy, jednak stać tu możemy maksymalnie 12 godzin.
 • W strefie 1 opłata za zaparkowanie pojazdu do 24 godzin: 50 Kč. Każda kolejna godzina kosztuje 10 Kč.
 • W strefie 2 opłata za zaparkowanie pojazdu do 24 godzin: 100 Kč. Każda kolejna godzina kosztuje 20 Kč.
 • W weekendy oraz święta (w godzinach 0-24) nie jest pobierana opłata ryczałtowa (czyli 50 Kč bądź 100 Kč).
 • Na parkingu Letňany obowiązują odrębne zasady: parkowanie za dzień 50 Kč, opłata za pozostawienie samochodu na noc – 100 Kč. Koszt parkowania zatem za dwa dni: dzień (50 Kč) + noc (100 Kč) + dzień (50 Kč) = 200 Kč. Parking otwarty jest w godz. 4:00-1:00.

Przy wjeździe na parking pobieramy z automatu karteczkę – nie zgub jej, ona jest podstawą rozliczenia za parkowanie. Jeśli automat wyda dwie karteczki, to jedną z nich kładziemy za szybę w aucie, drugą bierzemy ze sobą.

Płacimy dopiero przy wyjeździe – idziemy do automatu, uiszczamy opłatę (automat przyjmuje bilon i/lub kartę bankomatową) i zadowoleni odjeżdżamy z parkingu (mamy 15 minut na opuszczenie parkingu).

Uważam, że opcja P+R to naprawdę bardzo tanie i bezpieczne rozwiązanie, jeśli zamierzamy spędzić w Pradze kilka dni.


Więcej przydatnych informacji na temat parkowania w Pradze znajdziesz w moim przewodniku „Twoje pierwsze kroki po stolicy Czech” , w którym przedstawiam przykładowe wyliczenia ile zapłacimy za parking Park and Ride. W e-booku dzielę się również informacjami jak sprawdzić czy na interesującym nas parkingu jest w ogóle miejsce, czy jest sens fatygować się w dane miejsce (niektóre parkingi są mocno oblegane i możemy spotkać się z tabliczką obsazeno, czyli zajęty).

Ponadto, z przewodnika dowiesz się jakie aplikacje polecam do sprawdzenia strefy parkowania w centrum miasta (niebieska, fioletowa, pomarańczowa), dzięki której dowiesz się jakie zasady panują na konkretnej ulicy, ile kosztuje zaparkowanie auta i w jakich godzinach obowiązują opłaty. Dzięki niej bezbłędnie zaparkujesz w Pradze, niestraszne Ci będą mandaty czy też odholowanie auta.

 

Informacje dotyczące parkowania w Pradze aktualizuję, jeśli widzę, że coś się zmieniło. Post jest sprzed ośmiu lat, ale nadzoruję info i edytuję w razie potrzeby :-)

Jeśli przydały Ci się powyższe informacje, daj znać w komentarzu!

 

 

 

 

(Wpis powstał w sierpniu 2015 roku, natomiast wielokrotnie go już aktualizowałam. Możesz to zobaczyć po datach oraz ilości komentarzy poniżej ☺️)

 

Praga na Ciebie czeka, zarezerwuj nocleg! :)Booking.com

Zachęcam Cię do pobrania mojego mini-przewodnika po Pradze, w którym znajdziesz ponad 20 opracowań najciekawszych miejsc w czeskiej stolicy ☺️
Wystarczy, że zapiszesz się na mój newsletter, a mini-przewodnik otrzymasz za darmo. Kliknij w poniższą grafikę:

Dominika Rau-Walczak test test

Z wykształcenia jestem architektką, a zawodowo spełniam się przy renowacji zabytków. Prywatnie - kocham Pragę, starą architekturę oraz święty spokój. Zapraszam Cię do mojego świata! ☺️

105 comments
  1. W sumie to nie wiem co to oznacza :D jedyne, co przychodzi mi na myśl, to może kiedy była ostatnia aktualizacja statusu. Nie przejmowałabym się tym :-) Pozdrawiam!

 1. Trochę się zgubiłem w kalkulacji opłat P+R. Zamierzam zostawić samochód na kilka dni na parkingu P+R którejś stacji w Zone I (takiej bez limitu 12h). Czy opłata będzie się naliczać jako stawka ryczałtowa za dobę + stawka za noc, czy po pierwszej dobie dodatkowo według stawek godzinowych?

  1. Hejka :) jeśli na kilka dni zostawiasz autko, to płacisz kwotę ryczałtową (czyli 50 lub 100 koron) za postój do 24 godzin, a potem idzie już stawka godzinowa.

 2. Dzień dobry, potrzebuję na jutro (6 lipca) parkingu dla autokaru w pobliżu starego miasta i ulicy Siroka. Jakieś propozycje?

 3. Cześć! Wreszcie kompleksowe i konkretne informacje w temacie ;) nie mogę tylko się dokopać do informacji co z opłatami w ŚWIĘTA i weekendy? Wszędzie jest napisane że PODAne opłaty nie uwzględniają świąt i weekendów, ale nie ma już napisane jakie są… Planuje zaparkować na 3 noce na holesovice od piątku 28.04 dO PONIEDZIAŁKU 1.05, wiesz może jak Oszacować Tę OPŁATĘ?
  Jeszcze raz dzięki za to mini kompendium parkowania w Pradze :)

  1. Cześć :) dzięki za miłe słowa. Nie wiem czy nie odpisuję za późno… niestety nie zaktualizowałam jeszcze tego wpisu, a trochę się pozmieniały zasady dotyczące parkowania Park + Ride.
   Tutaj wklejam stronę z mojego przewodnika „Pierwsze kroki po stolicy Czech” (tam zawsze są najbardziej aktualne info, a wpisów na blogu jest dużo i nie jestem w stanie ich już kontrolować ). Możesz zobaczyć jak to wygląda obecnie. Holešovice są niestety trochę droższe, bo znajdują się w tzw. drugiej strefie. Opłata ryczałtowa to 100 koron (za wjazd) i to jest opłata za pierwsze 24 godziny. Każda kolejna godzina kosztuje 20 koron.
   Zasady parkowania P+R w Pradze

 4. Witam,

  W styczniu będe na targach Beranovych 19 Praha. Chce potem zwiedzić Pragę. Zależy mi żeby zaparkować jak najbliżej zamku na Hradczanach. Czy może mi Pani polecić jakiś parking? Czy w ogóle mogę wjechać samochodem do ścisłego centrum Pragi?

  pozdrawiam
  Andrzej

  1. Cześć! Niezmiennie polecam zaparkować auto na jednym z parkingów Park and Ride, a na Hradczany podjechać metrem. Jeśli chodzi o parkowanie w miejscach turystycznych, to jest duży problem. Polecam popatrzeć na tej stronie: https://pl.mapy.cz/zakladni?l=0&x=14.3983508&y=50.0895285&z=14 które ulice przy Zamku na Hradczanach są dostępne dla turystów (niebieskie zarezerwowane są dla mieszkańców), wystarczy dostatecznie mocno przybliżyć i się pokaże. Na fioletowej strefie można stawać (za opłatą). Można spróbować np na ulicach Parléřova czy Morstadtova, ale czy będą tam akurat dostępne miejsca, jak przyjedziesz? Nie wiem.
   Pozdrawiam serdecznie :-)

 5. Dzień dobry, jak się dowiedzieć ile miejsc prakingowych jest na parkingu P+R Holešovice?
  I od której godziny w zasadzie parking jest już pełny?

  Pozdrawiam serdecznie
  Jacek

 6. Witam wszystkich zakręconych pozytywnie w temacie Pragi :) Ja po raz pierwszy udem się tam z żoną w marcu 2018 roku. Pobyt był 5 dniowy i dodam, że jechaliśmy PolskimBusem czyli w temacie parkowania zero informacji.
  Kolejny nasz pobyt miał miejsce w sierpniu 2019 roku w szerszym gronie – z synem i psem jako kolejnym domownikiem. Jak się domyślacie pojechaliśmy już własnym autem. Pobyt trwał 9 noclegów bo winietka na drogi płatne zakupiona na dni 10. Korzystałem oczywiście w dużej mierze z informacji z bloga Dominiki a nawet komunikowałem się poprzez mesendzera – odpisywała bardzo sprawnie i rzeczowo :)
  Apartament zarezerwowany mieliśmy na Nezamyslovej czyli Praha 2 inaczej rzecz ujmując Nussle. Właścicielka podpowiedziała nam bardzo praktyczne rozwiązanie względem auta mianowicie https://www.praguecc.cz/. Centrum konferencyjne znajduje się dosłownie na stacji metra Vysehrad linia C.
  Zaparkowanie auta zwłaszcza na kilka dni kosztuje niewiele. Przed wpisem sprawdzałem ceny stronie i nie uległy zmianie czyli parkowanie od 7 do 10 dni koszt 1500 CZK , od 3 do 6 koszt 100 CZK doba kosztuje 500 CZK a godzinka 50 CZK. Wjeżdżając pobieramy bilecik i na jego podstawie przy wyjeździe uiszczamy opłate. Można podobno zarezerwować parking przez internet ale ja z tej opcji nie korzystałem.
  Dodam tylko, że po mieście śmigaliśmy wszystkim co się porusza czyli tramwaj, autobus, metro i kolejka na Petrin za jedyne 550 CZK w ramach biletu 30 dniowego dodać chyba należy 20 CZK kosztu wyrobienia biletu. Pozostała dodatkowa pamiątka z wakacyjnego wypadu :)
  A blog palce lizać……. Kompleksowe informacje w jednym miejscu na wyciągnięcie ręki. Polecam wszystkim którzy się wybierają po odblokowaniu granic.
  Pozdrawiam Dominiko.

  1. Tomaszu! Super informacje!
   Po pierwsze dziękuję Ci bardzo za tak miłe słowa. Miód na moje serce :-) To zachęca mnie do pisania dalszych artykułów :-)
   Dziękuję Ci również za podzielenie się opcją parkowania w centrum Pragi. Extra! Tylko od jednej osoby o tym miejscu słyszałam, sama jeszcze z niego nie korzystałam, dlatego też nie napisałam o nim w artykule. Ale bardzo chętnie z tego parkingu skorzystam, wypada bardzo korzystnie cenowo, szczególnie, jak się przyjeżdża na więcej niż tydzień.
   Oj tak, prażanie mają super z tymi biletami miesięcznymi, są taniutkie jak na to, jak działa u nich komunikacja miejska, jak szybko można się przemieścić. Też z tej opcji skorzystałam, gdy pojechałam do Pragi na dwa tygodnie :-) To niesamowita wygoda nie myśleć gdzie kupić bilet czy pamiętać o jego skasowaniu.
   Pozdrawiam serdecznie!! :-)))

 7. Witam,

  Mam pytanie odnośnie ewentualnego mandatu za brak opłaty za parking. Nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na to konkretne pytanie. Mianowicie w ostatni długi weekend (06.01 – Trzech Króli) zajechałem w sobotę nad ranem na strefę Praha 3 Ziżkow, była informacja, że weekend za darmo do nd/pn do godz. 00:00. Co do tego nie mam żadnych wątpliwości, natomiast w niedzielę wieczorem musiałem przeparkować auto nieco dalej, gdyż po powrocie z małej wycieczki do centrum nie było miejsca w pobliżu hotelu (tam gdzie stałem do tej pory). I tutaj miałem zagwozdkę co z nim zrobić przez noc do rana? Nie chciało mi się już jechać na Prahę 4, gdzie do godz. 8:00 w pn jest jeszcze darmowy, więc postanowiłem, że to „oleję”. Rano jak wychodziłem z hotelu ok. 9:00 to widziałem w jednej bocznej uliczce jednego parkingowego, który już coś skrupulatnie notował, więc niezwłocznie dotarłem do mojego auta, ale tam ani blokady ani żadnej kartki za wycieraczką. I tu pytanie, czy gdyby ten koleś był już tam wcześniej to by włożył kartkę za wycieraczkę? Nie wiem jakie oni metody stosują, może już ktoś się z tym spotkał. Nawet nie miałem czasu rzucić okiem na inne samochody czy tam miały coś za szybą, bo to by rozwiało moje wątpliwości. Nie wiem czy udało mi się zdążyć jeszcze przed jego przyjściem czy przyjdzie mi jakiś liścik do domu :/ . Z góry dziękuję za odpowiedź.

  1. Kluczowe pytanie: jakie reguły panowały na tej ulicy, na której stałeś. Darmowy parking był do 6 rano?
   Nie zdarzył mi się mandat w Czechach, w Pradze, z powodu parkowania, tak więc nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie się to odbywa. Nie martwiłabym się na zapas na Twoim miejscu :) Może parkingowy nie dotarł jeszcze do Twojego auta i tym sposobem uniknąłeś pokuty? Kto to wie :-))
   Nie sądzę, żebyś otrzymał mandat drogą pocztową… Choć ręki sobie nie dam uciąć.
   Pozdrawiam serdecznie!

  1. Zostawić tę karteczkę za szybą w aucie, aby pan stróż widział w razie kontroli, że wszystko jest OK :-) A przy wyjeździe bierzesz karteczkę zza szyby, uiszczasz opłatę u pana i wyjeżdżasz :-)

  1. Polecam niezmiennie parkingi Park and Ride – parkujesz auto i dojeżdżasz do centrum metrem. Na Malej Stranie ciężko będzie Ci stanąć, obowiązują tam głównie strefy tylko dla mieszkańców.

 8. Cześć, nie rozumiem jednej rzeczy… piszesz, że po wjeździe na P+R „jedną karteczkę kładziemy za szybę w aucie, drugą bierzemy ze sobą”. W którym momencie dostajemy te 2 karteczki? Zaraz przy szlabanie? Czy po zaparkowaniu należy podejść do automatu i pobrać te karteczki?

   1. Ok, super :) dziękuję za szybką odpowiedź :) a orientujesz się może czy przy wyjeździe płatność tylko gotówką? czy może karta jest również akceptowana?

    1. Oj, na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć. Na 90% tak, praktycznie wszędzie w Pradze można już płacić kartą. Z Park&Ride ostatnio korzystałam ze 3 lata temu i nie pamietam szczerze mówiąc jak płaciliśmy (chyba gotówką).

   2. Ok, rozumiem i bardzo dziękuję za udzielone, bardzo przydatne informacje w artykule jak również tutaj w komentarzach, które są na wagę złota :) pozdrawiam serdecznie :)

 9. Niesamowity post!! Naprawdę jest to paczka mega konkretnych i szczegółowych informacji na temat parkowania w Pradze. Bardzo bardzo mi pomógł i na pewno pomoże jeszcze wielu osobom. Bardzo dobra i przydatna wiedza. Dziękuje serdecznie!

 10. Świetny post, uratował (genialnego) Sylwestra!

  Od siebie dodam (możesz to umieścić w poście, będzie lepiej widoczne), że P&R Kotlářka jest zupełnie darmowy, ale niestrzeżony. I można na nim stać do 12h.
  W regulaminie (przy wjeździe) nie doczytałem (czeskiego nie znam) jak trzeba oznaczyć godzinę przyjazdu (nie ma żadnego biletomatu) – sam zostawiłem za szybą karteczkę z liczbą ’12’ (do własnej interpretacji…). Chyba tylko jeden albo dwa samochody (z 20, wszystkie na czeskich blachach) miały liczniki czasowe za szybą.

  Rano jak przychodziłem na parking około 11 to wyjeżdżała straż miejska, ale nie wyglądało, żeby kogoś holowali, blokady na żadnym samochodzie też nie widziałem.
  Potem przeparkowałem na Holešovice (googlowskie mapy niezbyt sobie radziły z zakazami wjazdów w boczne uliczki) – cena 20 koron za cały dzień aktualna ;)

  1. Cześć T! Dzięki wielkie za miłe słowa oraz wskazówkę – uaktualniłam wpis. Okazuje się, że aż 6 parkingów P&R jest niestrzeżonych!

   Pozdrawiam serdecznie :-)))

 11. Wita,

  czy może mi ktoś pomóc z odnalezieniem parkingu albo czy uda mi się gdzieś stanąć w okolicy Hotel to
  Boris’ Apartments Prague Castle. Będę od piątku od godz 20 do poniedziałku.

  Z góry dziękuję za pomoc !

 12. Witam

  Mogę prosić o pomoc.
  Bedę w hotelu Lindner Hotel Prague Castle czy możesz mi polecić jakiś parking ( będę na 3 noce ) nie chce korzystać z hotelowego parkingu ( podobno bardzo ciasny ) – mam wieksze auto .

  dziękuje

  1. Dobry wieczór. Obawiam się, że niestety nie pomogę. Parking P+R raczej odpada, bo dojazd z jakiegokolwiek parkingu może być kłopotliwy (chyba, że taksówką?), a na prywatnych parkingach się nie znam. Jest jeszcze firma Mr.Parkit, ale najbliższy parking względem Pana noclegu jest bardzo daleko, więc też raczej odpada…

    1. Ja parkowałam na parkingu Park and Ride Holešovice – moim zdaniem było bezpiecznie. Jednak dojazd do hotelu stamtąd byłby z przesiadką: https://goo.gl/maps/GuGqaNGWSTQ2 jest jeszcze opcja Park and Ride Butovice – stamtąd jest możliwość dojechania do hotelu bez przesiadki: https://goo.gl/maps/B8p1K3Gvyok ale tam nie parkowałam auta, wiec nie wypowiem się. Parkingi te jednak są strzeżone, dlatego raczej bym się nie obawiała :)

    1. Oj to bardzo różnie. Raz może się trafić, że z piątku na sobotę jest za darmo, a w innym miejscu płaci się przez cały tydzień włącznie z weekendem. Nie trafi się :) trzeba patrzeć na tabliczki pod znakiem P :)

 13. Dzięki za artykuł.
  Hotel w centrum pobrał opłatę 22 euro / doba za parking. Pani w recepcji powiedziała, że wbija do systemu moją tablicę rejestracyjną i już spokojnie aobie parkuję w pierwszej strefie gdzie chcę. Póki co auto stoi przed drzwiami hotelu (być może mam fart) a ja zwiedzam pieszo, metrem i tramwajem. Boję się ruszyć samochód i zaparkować np. po drugiej stronie Wełtawy mimo, że to też Praha 1… Zaryzykować?

  1. Cześć Jaco! Bardzo ciekawa opcja, szczerze mówiąc nie spotkałam się z tym jeszcze. Powiem szczerze, że nie warto przeparkowywać auta w obrębie Pragi 1. Wszystko jest w zasięgu naszych nóg. Po drodze ze Starego Miasta na Malą Stranę (czy odwrotnie) jest bardzo dużo do zobaczenia, szkoda przegapić te wszystkie ciekawe miejsca. Pozdrawiam serdecznie :)

  1. Parkowanie w Pradze jest mega zawiłe i często sama mam wątpliwości. Dokładam wszelkich starań, by przekazać jak najrzetelniej informacje, ale wiadomo jak to w życiu bywa :-) Życzę udanego wyjazdu do Prahy i bezstresowego parkowania :-)

 14. Cześć!
  Od 3h czytam o parkowaniu w Pradze i nadal nie jestem w 100% pewny jak sprawa wygląda w przypadku weekendów dla strefy fioletowej. Wiem, że opłata nie jest wtedy konieczna, ale jak to się ma do czasu na jaki mogę zostawić samochód? Konkretnie, czy parkując w piątek po 20, mogę zostawić samochód do niedzieli rano?

  1. To wszystko dlatego, że strefa fioletowa nie jest zbytnio oczywista i może różnić się w zależności od miejsca, nie jest taka sama wszędzie. Kluczowe jest czytanie tabliczek pod znakiem P. Jeśli będzie napisane, że płatne parkowanie obowiązuje np. po-pá 8:00 – 18:00 (czyli poniedziałek – piątek), to znaczy, że możemy za darmo stać od 18:00 w piątek do 8:00 w poniedziałek. Jak będzie 8-20, to od 20 w piątek do 8 w poniedziałek. Itd :-)

 15. Pojechałem na Depo Hostivař, chciałem postawić auto na parkingu, podjeżdżam a tam urządzonko, wciskam przycisk i napis: włóż kartę? WTF? jaką kartę? Przecież ja nie mam jeszcze żadnej karty? o co chodzi? (zaparkowałem na dziko;)

  1. O kurcze… dziwne bardzo :( Powinno być urządzonko, gdzie się zielony przycisk naciska i wtedy wychodzi karta… a kartę się wkłada przy wyjeździe. Nie wiem o co chodzi :(

   1. pewnie jest jakieś proste wytłumaczenie, ale niestety nie było nic więcej można wcisnąć ;) ani pociągnąć;)

 16. Witam
  mam takie pytanko, bo gdzieś znalazłem w necie że przy parkowaniu na P+R trzeba zakupić bilet komunikacji miejskiej. Czy to prawda? jeśli tak to gdzie go później muszę okazać?

  1. Cześć Sebastian :) też coś takiego gdzieś czytałam. Ale tak było jakiś czas temu, że: kupujesz bilet komunikacji miejskiej, zostawiasz auto na P+R i jak po nie wracasz, to masz parking za darmo po okazaniu biletu. Jednak zostało to wycofane, bo było zbyt dużo chętnych. Dodatkowo: to tyczyło tych, którzy mieszkają w pobliżu Pragi i dojeżdżają do miasta do pracy = przyjeżdżają rano, wracają wieczorem. Nas to nie dotyczy z reguły (mówię o turystach), bo my chcemy zostawić auto na kilka dni. Pozdrawiam serdecznie :) udanego wyjazdu do Prahy!! :-)

 17. Bardzo przydatny artykul, dziekuje! O oczywiscie mam pytanie :) zarezerwowalam noclegi w Praha 1, ulica Ujezd 36. To nowa oferta, wiec apartament nie ma opinii. Natomiast wynajmujacy twierdzi ze 50 m od mieszkania sa miejsca darmowe i ze tam moge zaparkowac. Umowilam sie z nim ze zajmie mi miejsce swoim autem. Ale cos mi tu nie gra bo czy tam nie wszedzie jest strefa niebieska? On mowi ze to strefa „biala”, czyli domyslam sie ze brak strefy. Faktycznie sa takie miejsca nawet w centrum?
  Czy sa to moze szare paski na mapie stref?
  Kiedy ogladam w google street view prawie wszedzie miejsca sa zaznaczone na niebiesko. Jedynie niektore nie sa ale jest tez tam jakis znak dotyczacy parkingu. Np na mastezske namesti co by odpowiadalo szaremu paskowi w mapce. Co to oznacza?
  Z gory dziekuje za pomoc!

  1. Cześć Gosia!
   Powiem Ci szczerze, że dziwna sprawa z darmowym parkingiem w centrum miasta. Prażanin, który Wam będzie wynajmował mieszkanie chyba wie więcej niż ja :-) Może warto mu zaufać, choć faktycznie jest to dziwna sprawa…

 18. Witam.

  Na początek chciałbym pochwalić bardzo przejrzysty i pomocny artykuł. Można dowiedzieć się wszystkiego na temat parkowania w całym mieście, dzięki.

  Zarezerwowałem nocleg w hotelu znajdującym się w pierwszej strefie ( Skorepka 5 ). Lokalizacja super tylko ten parking :/ .
  Pobyt obejmuje 2 doby w tygodniu. Już wiem że muszę zaparkować najlepiej w strefie zielonej, która ma parę parkingów w okolicy hotelu. Ale mam jedno pytanie. Czy jak już jakimś cudem uda mi się znaleźć wolne miejsce to czy mogę tam pozostawić auto bez ruszania na całe 2 doby, oczywiście po opłaceniu całego czasu w parkometrze ??? Wg. informacji auto może tam stać max 6h. A co jeżeli będzie stało ponad 20h czasu płatnego ??

  Pozdrawiam.

  1. Cześć Karol!
   Jest niestety tak jak mówisz, w zielonej strefie można parkować max 6 godzin. Czyli jeśli zaparkowałeś o 8 rano, to przed 14 musisz stamtąd odjechać (lub kupić nowy bilet). Po 14 można dostać mandat :( Ogólnie zielona strefa zaczyna zanikać i w jej miejsce pojawiła się zona fioletowa – czyli mieszana. I tam to już trzeba przy każdym znaku przeczytać co jest napisane. Taki misz masz :(

   1. Dziękuję za szybką odpowiedz.
    Faktycznie strefa zielona zamienia się w fioletową. Wczoraj na mapie przez was udostępnionej parking był zielony, a dzisiaj po 18h już jest fioletowy. Mam nadzieję, że do marca nic się nie zmieni bo aktualnie pozwala zaparkować w tej strefie na max 16h. Leprze to niż śmieszne 6h, nie będzie trzeba się cofać w czasie zwiedzania aby wykupić parking.
    Nie wiem co kierowało władzami wprowadzając takie ograniczenia czasowe, jest to dosyć śmieszne. No ale co kraj to obyczaj.
    Pozdrawiam.

    1. Niestety, parkowanie w Pradze jest strasznie kłopotliwe. Dlatego ja zawsze polecam Park & Ride – bezpiecznie, tanio :) Zostawiam auto na kilka dni i nie myślę o nim zbytnio :D

 19. Cześć!
  Pytanie odnośnie parkowania w weekendy w strefie zielonej. Konkretnie w strefie zielonej parkujemy bez problemu ale max 6 h między 8-18 chyba, że znaki pokazują inaczej tak ? Po 18 i w weekendy bez opłaty, czy jeżeli zostawię auto dajmy na to o 15 w piątek może tam stać cały weekend czy tylko 6 h ? W Polsce w weekendy zwyczajnie nie pobiera się bileciku w parkomacie więc nie wiadomo, o której dane auto pojawiło się na parkingu, czy w Pradze mimo bezpłatnego parkowania w weekend trzeba pobrać bilet ?

  1. Cześć Adam :) w weekendy w strefie zielonej można parkować przez cały dzień za darmo :) Ale radzę dla pewności spojrzeć co jest napisane pod konkretnym znakiem P. Niestety czasami w ramach jednej strefy mogą być różne reguły, nie trafisz za tym :D

 20. Cześć! Mam rezerwację w hotelu ibis mala strana, myślę że p+r nove butovice to dobra opcja. Jednak jak wygląda sytuacja na owych parkingach? Jest monitoring? Czy płacimy za parkowanie czy za pilnowanie samochodu? Czy może dojść do sytuacji że przyjdę na parking, a samochodu nie ma lub ma wybite szyby :D.
  Czytałem na forach, że samochody są nawet odholowywane z parkingu na koniec dnia. Słyszałem również, że w Czechach jest swojego rodzaju niechęć do Polaków. Pozdrawiam :)

  1. Cześć Michał :)
   Czesi mają to do siebie, że są porządni, mają coś z Niemca. Głowy Ci uciąć nie dam, ale zakładam, że parkingi są monitorowane. Dokopałam się do .pdfa, w którym napisany jest regulamin korzystania z parkingów P+R, jeden z podpunktów mówi, że obsługa jest zobowiązana do pilnowania auta przez cały czas.
   Link tutaj: http://www.tsk-praha.cz/wps… punkt II, podpunkt a)., przedostatni myślnik :D
   Jeśli chodzi o odholowywanie aut z parkingów, to raczej chodzi o centrum miasta. Jakbyś zaparkował w niebieskiej strefie, na miejscu, które przysługuje mieszkańcom – wtedy jak najbardziej Czesi odholują auto.
   Niechęci do Polaków nigdy nie odczułam – naprawdę! Wręcz przeciwnie :-) Np gdy mieliśmy wypadek w Czechach, wielu Czechów zatrzymywało się i byli przejęci naszym stanem. Czułam się wtedy naprawdę zaopiekowana :) Może to ekstremalny przykład, no ale jakby naprawdę Czesi nas nie lubili, to mieliby nas gdzieś, nie? Widzieli tablicę rejestracyjną, wiedzieli, że jesteśmy z Polski. Czesi są ekstra!!!
   Mam nadzieję, że nie odpowiedziałam za późno i podróż do Pragi dopiero przed Tobą. Życzę super udanego wyjazdu! :-)

 21. Hej! Czy to znaczy, że w weekend kiedy strefa zielona jest za free nie mogę tam zostawić samochodu na dłużej niz 6h? czy tyczy się to tylko 8-18 w dni powszednie?:) Pozdrawiam:)

  1. Cześć Zuza! :) W weekend zielona strefa jest darmowa :) Jeśli znajdziesz tam miejsce dla autka, to stawaj śmiało :)

   1. Nie wiem czy dobrze rozumiem :)
    Parking zaznaczony jest prawidłowo. I cena za dobę parkowania na jakimkolwiek parkingu P+R to 140 koron.

    1. Tak zgadza się ale po 6h podroży zamiast po 3,5( Ostrawa_Praga) zamiast na P+R trafiłem na parking raptem 50m dalej na ul. Jankovcova ( zaraz obok metra). Mój błąd ;) . Na drugi dzień auto przestawione na właściwy parking potwierdzam doba140kc dzień 20kc. :). W centrum widziałem ceny nawet 1500kc/doba

     1. Aaa! To pech, ale no właśnie: mogłeś trafić gorzej :D 300 koron za dobę to nie jest taka straszna cena. W centrum parkingi są choleeernie drogie, trzeba je omijać szerokim łukiem.
      Mam nadzieję jednak, że wyjazd się udał i Praga Ci się podobała :-)

 22. Witam
  Wybieram się w Sierpniu do Pragi. Hotel Klara (Praha 7). Czytając Twoje porady jestem niemal zdecydowany na opcje pozostawienie auta na parkingu który polecasz (P+R Holešovice) i dojazd metrem na stację Vltavská skąd do hotelu jest już niedaleko ;-) (jeśli jest lepsza opcja to poproszę o info)
  Jeśli dobrze liczę to pozostawienie auta będzie kosztowało 300kć (przyjazd Niedziela ok godz 10 wyjazd Wtorek ok 18, popraw mnie jeśli się mylę)
  Czytając opinie o wybranym hotelu spotkałem się jednak z wpisami o „tanim parkingu ok 100m od hotelu”. Orientujesz się o jaki parking może chodzić?
  Pozdrawiam
  Tomek

  1. Cześć Tomaszu :)
   Fajnie, że wybierasz się do hotelu Klara, byłam tam kilka lat temu, miło wspominam tam pobyt, dobre warunki, dobre śniadania i dobry dojazd do centrum (chyba nawet tramwajem szybciej niż metrem), mam nadzieję, że Ty też będziesz zadowolony :) Niestety nie kojarzę „taniego parkingu ok 100m od hotelu”… radzę P+R bo to sprawdzone, autko będzie bezpieczne.
   Z P+R Holešovice oczywiście polecam podjechać metrem, tak jak mówisz.
   Jeśli chodzi o ceny parkingu, to tak, wyjdzie około 300 koron :)

   1. A czy mogłabyś mi powiedzieć, gdzie kupić bilety i jak najlepiej się dostać do centrum z tego parkingu? JA również w sierpniu zmierzam do Pragi, po raz pierwszy w życiu i jestem kompletnie zielona jeśli chodzi o oreintację w mieście ;)

    1. Pytasz się o bilety za przejazd metrem? Jak wejdziesz do budynku metra, to musisz szukać takich żółtych automatów, tam się kupuje bilety. 30-minutowy kosztuje 24 korony, a 90-minutowy 32 korony. Najprawdopodobniej 30-minutowy wystarczy, metro jeździ bardzo szybko i często. W tych automatach płaci się bilonem, trzeba mieć trochę drobnych. Jeśli nie masz, to może na stacji metra będzie możliwość kupienia biletów u pani w okienku…

 23. Patrzę na mapki (Praga 7) i w pobliżu mojego zakwaterowania (Na Výšinách 2, 170 00 ) część uliczek nie jest oznaczona żadnym kolorem a niedaleko są te kolorowe kropeczki. Czy mogłabyś wyjaśnić mi o co chodzi?

  1. Wioletto, przepraszam, nie zauważyłam Twojego zapytania. Nie wiem czy przyda Ci się jeszcze to, co napiszę:
   niektóre miejsca nieoznaczone kolorem to prawdopodobnie ulice, gdzie w ogóle nie ma możliwości parkowania. Np na ul. Korunovační (w pobliżu ul. Na Výšinách) teoretycznie ulica jest „biała”, ale gdy wejdziemy w Google Street View, możemy zobaczyć, że nie ma tam parkingu, popatrz: https://goo.gl/maps/2G93ZP8… . Zasada jest raczej taka, że te dzielnice, które wymieniłam w poście (czyli Praha 1, 2, 3, 5, 6, 7, i 8) są płatne. I nie nastawiałabym się na to, że znajdzie się tam jakąś ulicę, gdzie możemy stanąć za darmo. Chyba szkoda też nerwów na to, by szukać w popłochu darmowej stancji dla autka. Polecam P+R, blisko Twojego hotelu jest P+R (Holešovice) – ja tam stałam swoim samochodem, bardzo miła obsługa, dobre połączenie metrem do centrum miasta. Polecam :) https://uploads.disquscdn.c

   1. Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :) Aktualnie znaleźliśmy już inny hotel w Pradze 3, a w jego pobliżu znajduje się całkiem tani parking prywatny, także już nie będziemy kombinować i się denerwować :)

    1. Witam, a gdzie dokładnie w Pradze 3 znajduje się ten tani prywatny parking? Będę nocować w hotelu przy ul. Prokopovej. Pozdrawiam! :)

   2. Witam, wybieram się do Pragi w lipcu, w dni powszednie (wtorek-czwartek) – czyli trzy dni i dwie noce. Nocleg mamy na Petrska 12, więc najbliższy parking to Holesovice. Z tego co widzę ma on dość małą ilość miejsc, istnieje jakaś opcja rezerwacji miejsce?

    1. Cześć Bogdan :)
     Niestety nie ma opcji rezerwacji miejsca na parkingu Holesovice. Tylko na komercyjnych parkingach można rezerwować sobie miejsce, a P+R do nich nie należą :(

 24. Patrze na te mapki (Praga1) i po zachodniej stronie Wełtawy są tylko miejscowo niebieskie miejsca. To znaczy, że na pozostałych można parkować bezpłatnie? Rodzice jadą na jedną noc, chcą pozwiedzać Pragę, pospacerować itd. Czy jeśli zaparkują np. przy Moście Karola ale po zachodniej stronie będą mogli stać za darmo?

  1. Patrycjo, przepraszam, nie zauważyłam Twojego zapytania. Nie wiem czy jeszcze Ci się przyda ta informacja: cała Praga 1 jest w niebieskiej strefie. Zaczynam się zastanawiać czy nie usunąć tych mapek, ponieważ trochę wprowadzają w błąd. I z tego co się orientuję, niektóre miejsca nawet są źle pozaznaczane :(
   W każdym razie: nie ma opcji by w pobliżu Mostu Karola (nieważne po której stronie rzeki) stanąć autem bezpłatnie.

 25. Witam,wybieram sie jutro do Pragi strefa 7 do hotelu Belvedere, bede tam okolo polnocy i z tego co widze jest tam pomaranczowa strefa,jesli uda mi sie tam zaparkowac to do 8:00 moge stac tam bezplatnie a po tym musze wykupic bilet do 18:00,nastepnie bede mogl parkowac bezplatnie do poniedzialku do 8:00 rano??Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

  1. Cześć Piotr :)
   Jutro jest piątek. Jeśli będziesz tam o północy (z pt na sb) i uda Ci się zaparkować auto to w sobotę nie musisz płacić za parking. Sobota i niedziela jest bezpłatna do 8 rano w poniedziałek. To wszystko teoria. Najważniejsze to:
   a) znaleźć miejsce parkingowe
   b) znaleźć tabliczkę dotyczącą parkowania na danej ulicy i zapoznać się z zasadami tam panującymi. Często występują wyjątki od reguł. Może np okazać się, że na tej ulicy parkowanie jest bezpłatne tylko w niedziele.
   Udanego wyjazdu! :-))

  2. Piotrze!
   Wczoraj mi się pomieszało! Zmęczenie robi swoje.
   Strefa pomarańczowa w teorii, tak jak napisałeś, jest płatna od poniedziałku do soboty, a nie tak, jak napisałam wczoraj (że od pon do pt). Można się zamotać.
   Najważniejsze to popatrzeć na tabliczkę dotyczącą parkingu na danej ulicy – wtedy wszystko się wyklaruje :)
   Pozdrawiam serdecznie!

   1. Ok,dziękuję za sprostowanie ☺w takim razie będę musiał poszukać czegoś innego niż pomarańczowa bo z tego co zrozumialem to musiałbym co 2 godziny przeparkowywac samochód,albo wykupywac bilet ? co się trochę moja z celem zwiedzania. Jakoś dam radę.Pozdrawiam!

 26. Witam,
  Wybieram się do Pragi na weekend majowy (30.04-02.05.2017) własnym dojazdem . Hotel mam zarezerwowany w centrum. Szukam wskazówek , gdzie można zostawić samochód na 3 dni (parking blisko metra) na obrzeżach . Wjazd tradycyjnie od Kudowy Zdrój. Co znaczą parkingi (not P+R). Proszę o konkretne wskazówki. Z góry dziękuję.

  1. Vadimie :)
   Parkingi (not P+R) to takie parkingi, które nie działają na takich zasadach jak P+R -> czyli np 1 godzina postoju na takim parkingu może być o wiele droższa (gdzie na parkingach P+R cały dzień parkowania jest za 20 koron). Ponadto, może okazać się, że parking nie oferuje miejsc w nocy (strzelam, nie wiem). Jednak, z całą pewnością koszty postoju są inne. Przede wszystkim P+R to parking, który znajduje się na obrzeżach miasta – bardzo blisko linii metra, gdzie mieszkający poza miastem (lub na jego suburbiach) dojeżdżają autem do takiego miejsca, a potem przesiadają się do metra, by dojechać do pracy. Te parkingi z opisem not P+R znajdują się w centrum miasta.
   Ja korzystałam z parkingu Holešovice (nr 6) – mogę go polecić :)

 27. Witam serdecznie :) Wybieramy się do Pragi w dniach 01.05 – 06.05, mamy już opłacony hotel Hotel Extol Inn, Přístavní 2, 170 00 Praha 7, niestety w cenie nie jest wliczony parking, stąd moje pytania, gdzie możemy zaparkować za darmo w pobliżu hotelu? Bądź jakiś tani parking? P+R na 5 dni kosztowałby nas 115 zł na HOLEŠOVICE, tak więc 10 zł mniej jak na parkingu hotelowym. Bardzo proszę o pomoc :)

  1. Obawiam się, że niczego tańszego się nie znajdzie. Jeśli hotel oferuje około 6 euro za dobę parkowania (jeśli dobrze liczę), to jest to rewelacyjna cena. Na Starym Mieście parkingi potrafią kosztować 25-30 euro :) Proponuję skorzystać z oferty hotelowej, chyba nie warto w tym wypadku używać P+R. Wasz hotel jest w Pradze 7, czyli płatnej strefie parkingowej – na ulicy nie znajdziecie darmowych parkingów.

 28. Witam,wybieramy się na święta ( niedziela i poniedziałek ) do Pragi,mamy rezerwację w hotelu Fortuna West ( Praga 6 u. Mrkvickowa 2). Czy faktycznie najbliższy parking P+R to Holesovice? Czy możemy parkować w okolicy hotelu bezpłatnie ,bo są święta? Z góry dziękuję..

  1. Witaj! :) Z tego co widzę na mapie, to Wasz hotel jest dość daleko od centrum. Najbliższy parking P+R to Zlicin I i Zlicin II (odległość 3 km), ale na terenie, gdzie znajduje się Fortuna West nie ma żadnych płatnych stref parkowania. Jeśli będzie wolne miejsce gdzieś w pobliżu hotelu to ja radzę tam stanąć :) Poza wymienionymi przeze mnie strefami, parkowanie jest bezpłatne. Oczywiście radzę patrzeć na tabliczki informacyjne i możliwe zakazy parkowania (ale to jak w każdym mieście).

 29. A gdzie autokarem można stanąć możliwie blisko metra, albo przystanku , bo pewnie wiekszosc parkingow P+R to zawalona turystycznymi autokarami? Albo gdzies troszke dalej ale za darmo lub niedrogo?

  1. Niestety nie pomogę, kompletnie nie jestem zaznajomiona z parkingami dla autokarów :(
   P+R tylko dla osobówek, tak samo centrum.

  1. Niebieska strefa nadal tylko dla mieszkańców, cała reszta: tak jak w niedziele, czyli bezpłatnie. Ale warto czytać tabliczki i/lub parkomaty w strefach płatnych (czyli pomarańczowa, zielona i fioletowa-mieszana), zawsze mogą być jakieś odstępstwa od reguły. W strefach bezpłatnych (zaznaczonych białą linią) parkowanie bezpłatne, ale również warto popatrzeć na tabliczkę dot. parkowania :)

 30. Cześć, trafiłem na świetnie przygotowaną przez Ciebie ściągawkę niestety już w Pradze – jakoś nie myślałem o tym, żeby sprawdzić jak restrykcyjnie może tu być przed przyjazdem… Od 3 godzin stoję w strefie zielonej w 3 dzielnicy, zapłaciłem za miejsce do parkowania. Za godzinę będzie już po 18. Czy do rana, do godziny 8 mogę tam stać bezkarnie czy ktoś może zwrócić uwagę na samochód na polskich numerach stojący za długo w jednym miejscu? Te 6 godzin to jest maksymalny czas stania w jednym miejscu czy maksymalny czas opłaty? Jutro zamierzam przeparkować samochód do P+R. Dzisiaj niestety zasmakowałem w tutejszym piwie… Pozdrawiam :)

  1. Cześć Adam! :)
   Uważam, że jeśli stoisz w zielonej strefie, masz opłacony bilet do minimum 18, to spokojnie auto może zostać do rana, do 8, na tym miejscu :)
   6 godzin w zielonej strefie oznacza, że tyle możesz maksymalnie stać, ale tu chodzi o godziny 8-18, a nie po 18.
   Udanego wyjazdu i pysznego piwa życzę!!! :-)))

     1. Lekko zaktualizuję info – zapłaciłem za parking dokładnie 120 KC x 3 doby. A nie 120 + 20. Pozdrawiam

  1. To prawda, w połowie 2016 r pojawiły się nowe strefy parkowania :( Muszę koniecznie zaktualizować post. Praha 5, Praha 6 i Praha 8 mają teraz płatne parkowanie :(

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *