Riegrovy Sady

Riegrovy Sady w Pradze

Riegrovy Sady to jedno z tych miejsc w Pradze, gdzie możemy sobie klapnąć na kocyku i popatrzeć na przepiękną panoramę miasta. Dużo Czechów tutaj przychodzi. Gdy jest dobra pogoda nie zaznamy tutaj zbyt dużo spokoju. Dzieciaki się bawią, starsi grają w piłkę, a jeszcze starsi… np. bawią się dronem.

Ale widok i otoczenie rekompensują ten brak ciszy. Park ma przepiękną zieleń, wszystko jest zadbane, jak to u Czechów :-)

Co ja tu będę dużo mówić? We wpisie dotyczącym ulicy Polskiej w Pradze zobowiązałam się, że o Riegrovych Sadach napiszę (ponieważ znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie), ale… tutaj nie ma co opowiadać.

Popatrzcie po prostu na kilka zdjęć :-)

jesień. jesień. jesień.

Pomnik
Pomnik Władysława Riegra, park w jesiennej, deszczowej odsłonie
Riegrovy Sady w deszczowy dzień. Nie ma ludzi, ale jest za to klimat!
Riegrovy Sady w deszczowy dzień. Nie ma ludzi, ale jest za to klimat!

lato. lato. lato.

Riegrovy Sady w słoneczny dzień. Więcej ludzi :)
Riegrovy Sady w słoneczny dzień. Więcej ludzi :)
Ja w Riegrovych Sadach :D
Ja w Riegrovych Sadach :D

 

No i zdjęć z Riegrovych Sadów tylko tyle mam :D W sumie to po prostu teren zielony, a najciekawsza jest właśnie ta polanka z panoramą Pragi w tle:

Oczywiście na terenie parku znajduje się bar z różnymi łakociami, napojami, kiełbaskami, piwem. Wc też tutaj znajdziemy. To fajne miejsce do spędzania wolnego czasu dla rodzin z dziećmi.

 

Ale to nie wszystko. Jeszcze trochę architektury :)

Idąc do Riegrovych Sadów szliśmy sobie, jak zwykle niepozorną, uliczką. Uliczka nazywa się Na Švihance i przebiega ona prostopadle do parku od strony wschodniej.

ulica-krkonosska-praga-3
Praga, ul. Na Švihance, w oddali wieża telewizyjna Zizkov
ulica-krkonosska-praga-6
Praga, ul. Na Švihance, secesyjnie, trochę drewna, nietypowo w każdym razie :)
ulica-krkonosska-praga-4
Praga, ul. Na Švihance, kamienica z zegarem słonecznym i ciekawą rzeźbą na osi budynku, ach! :-)
ulica-krkonosska-praga-5
Praga, ul. Na Švihance, zbliżenie na rzeźbę.
ulica-krkonosska-praga
Praga, ul. Na Švihance, klatka schodowa jednej z kamienic. Piękne secesyjne detale.
ulica-krkonosska-praga-2
Praga, ul. Na Švihance. W jednej z kamienic, posadzka niczego sobie.

 

W Pradze byłam wielokrotnie, ale wiecie co jest najlepsze? Że za każdym razem, gdy tu przyjeżdżam, odkrywam coś nowego. I to nie jest jedna rzecz, jeden budynek, jeden szczegół. Nie. Najczęściej potrafię zobaczyć kilka kompletnie nieznanych mi wcześniej miejsc. Za to kocham Pragę. Że jest ona piękna nie tylko na Moście Karola czy przy katedrze św. Wita. Praga ma mnóstwo uroczych zakamarków, romantycznych zaułków, ale też ogrom pięknych, bogatych ulic, placów, parków. Praga się po prostu nie nudzi :-)

pozdrowienia

Zachęcam Cię do pobrania mojego mini-przewodnika po Pradze, w którym znajdziesz ponad 20 opracowań najciekawszych miejsc w czeskiej stolicy ☺️
Wystarczy, że zapiszesz się na mój newsletter, a mini-przewodnik otrzymasz za darmo. Kliknij w poniższą grafikę:

Dominika Rau-Walczak test test

Z wykształcenia jestem architektką, a zawodowo spełniam się przy renowacji zabytków. Prywatnie - kocham Pragę, starą architekturę oraz święty spokój. Zapraszam Cię do mojego świata! ☺️

6 comments
  1. Ten widok na miasto jest przepiękny. Jestem w stanie wyobrazić sobie siebie, jak przesiaduję, jak Ty na tej polance całymi dniami. :)

  2. Niesamowite jak fajnie Twoj blog pozwala odkrywac Prage i okolice. Gdy ktos mowi 'jade do Pragi na weekend’ to za tym zazwyczaj kryje sie spacer po Moscie Karola, Hradczany, zdjecie przy slynnym zegarze ;), ewentualnie jakies muzeum. Zdecydowanie zbyt malo osob wie ile innych atrakcji sie tam kryje. Z Twoich postow wynika, ze Prage w weekend poznac mozna tak, jak Europe w tydzien! Czyli prawie w ogole :)

    1. Nie chciałabym rozczarowywać osób, które pierwszy raz jadą do Pragi na kilka dni, ale masz rację. Poznać Pragę w weekend jest niemożliwe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *