co robić w Pradze

Pięć rzeczy do zrobienia w Pradze, cz. 6

Witaj :-)

Dzisiaj będzie bardzo krótko i lekko. Po ostatnim, dość (chyba?) nieciekawym, mocno architektonicznym wpisie, pora na lekkostrawny tekst!

Mam dla Was kilka nowych pomysłów co można zrobić w Pradze. Wszystkie wcześniejsze listy znajdziesz tutaj.

 

1. NAPISZ COŚ NA ŚCIANIE LENNONA

Wróć do Pragi za jakiś czas i spróbuj znaleźć swoje bazgrołki. Raczej Ci się to nie uda :-) Na Ścianie Lennona wyżywa się co drugi turysta! Ale frajda jest, jeśli jeszcze nie malowałeś na tym murze, to polecam. Chociaż raz w życiu to zrób! ;) A nuż wrócisz po kilku latach i znajdziesz tam swoje artystyczne poczynania. Kto wie?

 

2. OBEJRZYJ NIEMOWLAKI

Skoro jesteśmy już na Kampie, podejdź do jednej ze słynnych rzeźb Davida Černego. Mowa oczywiście o Niemowlakach.

To dość specyficzna sztuka, ale ma w sobie coś przyciągającego. Rzeźby są tak okropne, że aż fajne.

 

3. OBEJRZYJ NIEMOWLAKI 2

No właśnie, bo są jeszcze jedne Niemowlaki. Na wieży telewizyjnej Žižkov. Z daleka tak dobrze ich nie widać. Więc podejdź pod nią i przypatrz się: po konstrukcji wspinają się na czworakach dzieciaczki. Znowu: tak okropne, że aż ciekawe.

W ogóle okolica wieży Žižkov jest świetna, więc też polecam się przejść :-)

 

4. PRZYJRZYJ SIĘ DETALOM INNEGO MOSTU

No bo przecież Praga żyje nie tylko Mostem Karola. On jest oczywiście najjjbardziej oblegany, ale inne mosty są też bardzo spoko! Np most Svatopluka Čecha, patrzcie na te detale! Oczywiście secesyjne… ja to nudna trochę jestem, ale ta secesja naprawdę jest piękna…

 

5. PRZEJDŹ SIĘ PO VINOHRADACH

Ostatnio popełniłam wpis o Vinohradach. To jedna z piękniejszych dzielnic w Pradze. Nie jest na szlaku turystycznym, przez co możemy poczuć „prawdziwy” klimat miejsca. Wiecie… nie znajdziecie tu np tajskich pedicure robionych przez rybki, ludzi przebranych za Pikachu czy sklepów z rosyjskimi babuszkami.

Vinohrady mogą poszczycić się przede wszystkimi zniewalającymi kamienicami. A co oprócz nich zobaczymy? Plac Pokoju, ulicę Polską! (tak, tak, Praga ma ul. Polską – i to jaką piękną!), Havlíčkovy sady, Riegrovy sady. Jest tego sporo :-)

Na ul. Vinohradskiej:

Na ul. Polskiej:

Zachęcam Cię do pobrania mojego mini-przewodnika po Pradze, w którym znajdziesz ponad 20 opracowań najciekawszych miejsc w czeskiej stolicy ☺️
Wystarczy, że zapiszesz się na mój newsletter, a mini-przewodnik otrzymasz za darmo. Kliknij w poniższą grafikę:

Dominika Rau-Walczak test test

Z wykształcenia jestem architektką, a zawodowo spełniam się przy renowacji zabytków. Prywatnie - kocham Pragę, starą architekturę oraz święty spokój. Zapraszam Cię do mojego świata! ☺️

2 comments
  1. Most Svatopluka Čecha i jego detale bardzo zwrocily moja uwage podczas wycieczki po miescie! Szczegolnie te 'damy’ z pochodniami. A o rysowaniu na scianie Lenonna nawet nie pomyslalam!

  2. Korzystając z Twojego bloga przygotowywałem się do pierwszej w życiu wizyty w Pradze, gdzie spędziliśmy z Żoną niesamowite dwa dni i na pewno tam wrócimy. Nigdy nie zapomnimy uroczej kolacji „u magistra Kelly”, a po Pradze poruszaliśmy się swobodnie jak po znajomym mieście. Bardzo dziękuję za inspiracje i impresje. A na obcowanie z secesją zapraszamy do Płocka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *