Kolejka linowa na Petřín

Jeśli nie mamy zbyt dużo czasu w Pradze, a chcemy zobaczyć jeden z piękniejszych widoków na miasto, warto pojechać na Wzgórze Petřín kolejką linową.

Tak naprawdę nie będzie to bardzo szybkie rozwiązanie z uwagi na fakt, że najczęściej trzeba odstać swoje w kolejce. W okresie zimowym nie będzie tego problemu, jednak latem przygotuj się na taki widok:

długa kolejka do budynku

Ale jak już wsiądziemy do wagoniku, to na wzgórze dotrzemy w 5 minut. Cała trasa ma 510 metrów, 3 przystanki (tylko jeden po drodze – Nebozízek).

(aktualizacja wpisu: sierpień 2021)

 

Kolejka kursuje:

  • od 18 czerwca do 31 sierpnia (2021): 9:00-23:20, co 10-15 minut
  • od 1 wcześnie do 3 października (2021): 7:00-22:00, co 10-15 minut

 

Cena:

  • 60 Kč – do nabycia w automatach na stacjach kolejki, czyli: Úvoz, Nebozízek i Petřín.
  • Jeśli posiadamy bilet dobowy, trzydniowy lub miesięczny – kolejkę mamy w cenie biletu.
  • Zwykłe bilet kupione na komunikację miejską, czyli te za 30 Kč bądź 42 Kč niestety nie są uznawane.

 

Mapka ukazująca usytuowanie przystanków oraz ciekawe miejsca na Petřínie:Zachęcam Cię do pobrania mojego mini-przewodnika, w którym znajdziesz ponad 20 opracowań najciekawszych miejsc w czeskiej stolicy :-)

Wystarczy, że zapiszesz się na mój newsletter, a mini-przewodnik otrzymasz za darmo. Kliknij w poniższą grafikę:


A jeśli chcesz dowiedzieć się o genezie powstawania mini-przewodnika zajrzyj TUTAJ.

Dominika Rau-Walczak

Z wykształcenia jestem architektką, a zawodowo spełniam się przy renowacji zabytków i pracuję na budowie. Prywatnie - kocham Pragę i starą architekturę. Zapraszam Cię do mojego świata! :-)

2 comments
  1. Upragniony wyjazd z biurem podróży do PRAGI. Jest pogoda, cudna atmosfera i piękna PRAGA. Zostają nam ostatnie godziny pobytu więc Petrin i wjazd kolejką. Pilot wycieczki kupuje bilety, wręcza każdemu do ręki, pół godziny oczekiwania, odbijamy bilety – ale tak się nam tylko wydaje. Wjazd na górę i okazuje się że jestem jedną z kilku osób (ok. 10z 2 różnych biur podróży) które nie mają niby odbitych biletów. Potraktowani jak oszuści, złodzieje (jest i policja) zostajemy spisani i żądają zapłaty UWAGA najpierw 1000 koron, po chwili 1300 a na końcu wypisują mandaty na 1500.Tracę poczucie bezpieczeństwa (mimo że nasi piloci walczą i próbują zrozumieć i wyjaśnić tą dziwną sytuację… niby co miałabym zrobić z tym biletem przecież za chwilę miałam wracać do swojego kraju) przecież ja nic złego nie zrobiłam Stracę też pewnie 1500 koron… mandatu (pokuty) nie podpisała Odizolowani jak złoczyńcy obserwujemy inne grupy które bez kontroli idą dalej a panowie kontrolerzy na nasze pytania z uśmiechem na twarzy stwierdzają – to my decydujemy kogo i kiedy sprawdzić a teraz akurat już nie musimy… Można to różnie zrozumieć.
    Załapałam się na ‘łapankę'”Miałam pecha!!!! Na mojej drodze stanęło 3 strasznych panów. Petrin nie zaliczony i nie będzie bo więcej tu nie wrócę. UWAŻAJCIE!!!!! możecie być następnymi ofiarami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like