Praskie tapety na telefon i komputer – wrzesień 2018

No witaj :-) Lekki poślizg mam, sorry! Mam wrażenie, że wszyscy to wiedzą, bo jedyne o czym mówię, gdy się odezwę, to właśnie ten temat: kończę przewodnik po Pradze. Dlatego jestem trochę w niedoczasie :-)

Już przywykłam do swojej prokrastynacji, do tego, że wszystko załatwiam na ostatnią chwilę. I już nawet nie wściekam się na siebie, że przewodnik miał być gotowy dawno temu. Nie będę płakać nad rozlanym mlekiem.

W przerwie pisania przewodnika, przygotowałam 3 tapetki na wrzesień.

Nie wiem jak Ty, ale ja UWIELBIAM wrzesień w Pradze. Wrzesień to taka zapowiedź jesieni, a ja UWIELBIAM jesień.

A Ty?

Za kilka dni opublikuję wpis o praskim winobraniu. Jeśli jeszcze głowisz się czy warto jechać właśnie teraz do Pragi, to przychodzę Ci z pomocną radą: JEDŹ I NIE ZASTANAWIAJ SIĘ! Po drodze jeszcze Europejskie Dni Dziedzictwa, kiedy to otwierają się miejsca na codzień niedostępne dla szerszej publiki (o tym wydarzeniu pisałam tutaj – relacja z 2016 r.)

 

No dobrze, tapety :-)

 

(Aby pobrać tapetę wystarczy kliknąć na interesujące Cię zdjęcie. Wówczas otworzy się nowa karta i tam w prawym górnym rogu jest strzałka, którą trzeba kliknąć. Zdjęcia zajmują sporo MB (żeby były dobrej jakości), dlatego umieszczam je na dysku Google :-)

 

1. 

Pierwsza tapeta to zdjęcie z uroczego ogrodu, który znajduje się na tyłach letohrádka Michnova. Dzisiaj znajduje się tu Muzeum Dvořáka. W samym muzeum jeszcze nie byłam, ale otoczenie niezmiernie lubię. Posesja mieści się na Pradze 2, całkiem blisko centrum. Polecam zajrzeć :-)

 

2. 

W secesji zatraciłam się już z 10 lat temu. Stracona jestem pewnie już do końca mego żywota. Praga usłana jest secesyjnymi perełkami, jedną z nich jest bez wątpienia kamienica przy ul. Vodičkovej 30.

 

3. 

Ostatni widok jest na wolno stojącą dzwonnicę przy kościele św. Piotra na Poříčí. Bardzo lubię też ten zakątek. Jeśli macie czas i oczywiście ochotę, to polecam zajrzeć w te rejony. Petrská čtvrt ogólnie jest jakaś fajna – taka z klimatem.

 

Tapety na komórkę

Tapety są takie same, jak te wyżej, różnią się tylko formatem i nie posiadają kalendarza. Klikając na odnośnik, od razu przejdziesz do jej ściągnięcia :-)

1. Muzeum Dvořaka || 2. Kamienica na Vodičkovej || 3. Dzwonnica

 

 


 

 

Zachęcam Cię do pobrania mojego mini-przewodnika po Pradze, w którym znajdziesz ponad 20 opracowań najciekawszych miejsc w czeskiej stolicy ☺️
Wystarczy, że zapiszesz się na mój newsletter, a mini-przewodnik otrzymasz za darmo. Kliknij w poniższą grafikę:

Dominika Rau-Walczak test test

Z wykształcenia jestem architektką, a zawodowo spełniam się przy renowacji zabytków. Prywatnie - kocham Pragę, starą architekturę oraz święty spokój. Zapraszam Cię do mojego świata! ☺️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *