Praskie tapety na telefon i komputer – październik 2018

Na październik mam ogrom planów. Ciekawa jestem czy Ty też? Pierwsza połowa września była dla mnie bardzo pracowita ze względu na kończenie przewodnika po Pradze. Ostatni tydzień spędziłam teoretycznie odpoczywając, ale praktycznie – dużo się działo. Teoretycznie – bo na ArchiTravie mało co się pojawiło, ale w życiu było bardzo intensywnie. Szkoda, że doba ma tak mało godzin. Gdy jednej sferze życia poświęcam uwagę, zaniedbuję tę drugą. Mam nadzieję, że motywem przewodnim października w moim przypadku będzie blog! ;-)

Nie przedłużając, zapraszam Cię do pobrania tapety i udekorowania sobie pulpitu i/lub smartfona jednym z praskich obrazków :-)

 

(Aby pobrać tapetę wystarczy kliknąć na interesujące Cię zdjęcie. Wówczas otworzy się nowa karta i tam w prawym górnym rogu jest strzałka, którą trzeba kliknąć. Zdjęcia zajmują sporo MB (żeby były dobrej jakości), dlatego umieszczam je na dysku Google :-)

 

1. 

Bardzo wdzięczny detal znajdujący się w Ogrodach Królewskichrzeźba Alegoria Nocy na tle pięknego budynku Mičovny. Dzieło spod dłuta Matthiasa Bernharda Brauna – jednego z ważniejszych rzeźbiarzy czeskiego baroku, którego dorobek rozsiany jest po całych Czechach. Polecam obejrzeć m.in. rzeźby w Kuksie (kilka słów napisałam o nim tutaj), gdzie główną atrakcją jest bez wątpienia pięknie położony klasztor bonifratrów ze szpitalem. Tuż przed nim: rząd rzeźb przedstawiających alegorie Religii, Cnót i Grzechów.

 

2.

Druga tapeta, jaką w tym miesiącu dla Ciebie (i siebie, a co!) przygotowałam, to widok na smukłe wieże kościoła śś. Piotra i Pawła mieszczącego się na Wyszehradzie. A wiesz może skąd zrobiłam to zdjęcie? Z Sadów na Skalce – uroczego parku znajdującego się faktycznie „na skałce” – na wzniesieniu. Nie tylko sam zielony teren jest świetny, ale i widoki, jakie nam serwuje!

 

3.

Trzeci widok to taka ot, kamienica, jakich w Pradze pełno! Ta konkretna znajduje się akurat na Placu Betlejemskim (notabene bardzo urokliwe zakątki znajdują się w jego okolicy – polecam szczerze).

 

4.

Założyłam sobie kiedyś tam, że każdego miesiąca będą trzy tapety, ale nie mogłam zdecydować się którą kamienicę zaserwować, więc w tym miesiącu 4 tapetki. Kolejny widok na kamienicę – ale przyznasz, że to KOMPLETNIE inny klimat. Kojarzysz może gdzie znajduje się ta budowla? Dla praskich fanów to pewnie zbyt łatwe pytanie… :-)

 

Tapety na komórkę

Tapety są takie same, jak te wyżej, różnią się tylko formatem i nie posiadają kalendarza. Klikając na odnośnik, od razu przejdziesz do ściągnięcia interesującej Cię tapety :-)

1. Alegoria Nocy || 2. Sady na Skalce || 3. pogodna kamienica || 4. mroczna kamienica

 


Zachęcam Cię do pobrania mojego mini-przewodnika po Pradze, w którym znajdziesz ponad 20 opracowań najciekawszych miejsc w czeskiej stolicy ☺️
Wystarczy, że zapiszesz się na mój newsletter, a mini-przewodnik otrzymasz za darmo. Kliknij w poniższą grafikę:

Dominika Rau-Walczak test test

Z wykształcenia jestem architektką, a zawodowo spełniam się przy renowacji zabytków. Prywatnie - kocham Pragę, starą architekturę oraz święty spokój. Zapraszam Cię do mojego świata! ☺️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *