Praskie tapety na telefon i komputer – sierpień 2018

Hejka!

Czas leci nieubłaganie – kolejny miesiąc przed nami. Smutno, szkoda… a może fajnie? Może właśnie w sierpniu jedziesz do Pragi, więc czekałeś na ten miesiąc bardzo mocno? :-) Tak czy siak, mam dla Ciebie trzy nowe tapety, właśnie na sierpień. Wszystkie baaardzo praskie! I tutaj nowość: zrobiłam 3 tapety na pulpit oraz 3 tapety na telefon :-) 

 

Tapety na pulpit

Aby pobrać tapetę wystarczy kliknąć na interesujące Cię zdjęcie. Wówczas otworzy się nowa karta i tam w prawym górnym rogu jest strzałka, którą trzeba kliknąć. Zdjęcia zajmują sporo MB (żeby były dobrej jakości), dlatego umieszczam je na dysku Google :-)

 

1.

Zaczynamy od klasyka: Ogrody Wallensteina, które… o nich to już chyba wszystko zostało powiedziane :-) Uwielbiam to miejsce. Niby bardzo oblegane przez turystów, ale wiesz co? Nigdy tam jakoś bardzo głośno nie jest. Jeśli jednak chcesz tu pobyć w samotności, polecam przybyć około 9 rano – wtedy jeszcze w ogrodzie jest leniwie i spokojnie.
Więcej o Ogrodach Wallensteina napisałam TUTAJ.
Niedawno również popełniłam bardzo spoko wpis o praskich zieleńcach, jeśli Cię interesuje, to zapraszam TUTAJ.

 

2.

Drugi, jeszcze większy klasyk chyba. Praski zegar Orloj znajdujący się na Rynku Staromiejskim, który od ponad roku jest w remoncie i niestety od tego czasu nie możemy ujrzeć go w pełnej okazałości. A tutaj jest :-) Więc proszę!

 

3.

Ostatnia tapeta to zniewalająca kamienica mieszcząca się na praskich Vinohradach. Dokładny jej adres to Vinohradská 1233/22. Jest to czteropiętrowy budynek postawiony na przełomie XIX i XX wieku. Może poszczycić się nie tylko wspaniałym, neogotyckim detalem, ale też przepięknym wykuszem w narożniku.

 

Tapety na komórkę

Tapety są takie same, jak te wyżej, różnią się tylko formatem i nie posiadają kalendarza. Klikając na odnośnik, od razu przejdziesz do jej ściągnięcia :-)

 

1. Ogrody Wallensteina || 2. Zegar Orloj || 3. Kamienica na Vinohradach

 

 


Ciekawe co tym razem wstawisz sobie na pulpit. U mnie chyba wygrają Ogrody Wallensteina :-) Są takie słoneczne i pogodne.

Zachęcam Cię do pobrania mojego mini-przewodnika po Pradze, w którym znajdziesz ponad 20 opracowań najciekawszych miejsc w czeskiej stolicy ☺️
Wystarczy, że zapiszesz się na mój newsletter, a mini-przewodnik otrzymasz za darmo. Kliknij w poniższą grafikę:

Dominika Rau-Walczak test test

Z wykształcenia jestem architektką, a zawodowo spełniam się przy renowacji zabytków. Prywatnie - kocham Pragę, starą architekturę oraz święty spokój. Zapraszam Cię do mojego świata! ☺️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *