Praskie tapety na telefon i komputer – listopad 2018 / czas na zmiany!

Hej! Piszę do Ciebie z Pragi :-) co prawda to moje ostatnie godziny tutaj, ale liczy się fakt! Wyjazd jak zwykle był wspaniały, nie pamiętam kiedy na tak długo zagościłam w czeskiej stolicy. Mieszkałam tu całe dwa tygodnie. Wyobrażasz sobie ile zobaczyłam? A wiesz, ile jeszcze nie widziałam? :D To się w głowie nie mieści! Cieszę się, że jest po co tu wracać! ♥

Kończy się październik, za rogiem już listopad. Czas zmienić tapetę. Jednocześnie chcę powiedzieć, że to ostatni wpis o takim charakterze. Miesiące lecą szybko, ja się tym tylko dołuję: co chwila przygotowuję kolejny kalendarz. A tak poważnie, to każdemu wpisowi poświęcam ileś czasu, nawet takiemu. Przygotowanie kalendarza, wybranie, a później sformatowania zdjęć – wydaje się banalne i szybkie. Może i jest, dwie godzinki „i gotowe!”. Jednakże wolę ten czas poświęcić na coś innego, np. na nowy wpis, w którym dzielę się z Tobą jakimś fajnym miejscem w Pradze. Myślę, że będzie to lepszy pomysł, prawda? :-)

Z tapet nie zrezygnuję, będą się one pojawiać raz na kilka miesięcy – będzie ich więcej za jednym razem, ale już bez kalendarza. Przyznajmy się: chyba nikt z niego nie korzysta, więc po co mam marnować swój czas? :)

 

Na listopad tapety jeszcze przygotowałam, więc bez zbędnego już gadania voilà!

(Aby pobrać tapetę wystarczy kliknąć na interesujące Cię zdjęcie. Wówczas otworzy się nowa karta i tam w prawym górnym rogu jest strzałka, którą trzeba kliknąć. Zdjęcia zajmują sporo MB (żeby były dobrej jakości), dlatego umieszczam je na dysku Google :-)

 

Tapety na pulpit

1.

W klasztorze Emaus znajdującym się blisko Placu Karola, mieści się uroczy dziedziniec. Gotyckie okna, maswerki, surowy kamień – cudo! Do tego delikatna zieleń pośrodku. Jeśli będziesz kiedyś w pobliżu, polecam zajrzeć. Wokół dziedzińca korytarze, a na ścianach pozostałości malowideł – robią wrażenie!

 

2.

Ten widok już bardzo dobrze znamy. To oczywiście Letohradek w Ogrodach Królewskich. Taki jesienny widok :-) Nigdy mi się nie znudzi.

 

3.

A ta aleja znajduje się w bliskim sąsiedztwie Letohradka. Wspaniale to wygląda, prawda? Myślę sobie jednak, że motorniczy w tym okresie mają utrapienie z fotografującymi to miejsce. Stałam sobie na uboczu kilka (naście :D) minut nie przeszkadzając. Ale znalazły się takie rodzynki, co bez pardonu wchodziły na szyny, a tramwaj specjalnie przez nie musiał hamować i puszczał „długie” światła.

 

Tapety na komórkę

Tapety są takie same, jak te wyżej, różnią się tylko formatem i nie posiadają kalendarza. Klikając na odnośnik, od razu przejdziesz do ściągnięcia interesującej Cię tapety :-)

1. klasztor Emaus || 2. Letohradek || 3. tramwaj

 


No, to by było na tyle dzisiaj. Mam w planach o wiele częstsze wpisy teraz. Jestem tak naładowana Pragą, że chyba przez dłuższy czas mi nie przejdzie. Ale po owocach poznamy, nie będę za dużo tu pisać. Čau! :-)

Zachęcam Cię do pobrania mojego mini-przewodnika po Pradze, w którym znajdziesz ponad 20 opracowań najciekawszych miejsc w czeskiej stolicy ☺️
Wystarczy, że zapiszesz się na mój newsletter, a mini-przewodnik otrzymasz za darmo. Kliknij w poniższą grafikę:

Dominika Rau-Walczak test test

Z wykształcenia jestem architektką, a zawodowo spełniam się przy renowacji zabytków. Prywatnie - kocham Pragę, starą architekturę oraz święty spokój. Zapraszam Cię do mojego świata! ☺️

4 comments
  1. Witaj,
    super! własnie zaczął się grudzień i pomyślałam iż zajrzę, z nadzieją iż Dominika może jednak coś wrzuciła w tym temacie? patrze, a tu JEST! super! dzięki wielkie :)

    1. Cieszę się bardzo :-))) dzięki Tobie się zmotywowałam i nie tylko na grudzień przygotowałam tapety :D w 2019 też się pojawią! Mam nadzieję, że będziesz zadowolona :-)

  2. Witaj,
    szkoda że nie będziesz już robiła kalendarzy :( a korzystałam z nich regularnie i bardzo je lubię. Dziękuję Ci za to że je robiłaś,były świetne, może jednak do końca roku jeden zrobisz jeszcze? :) pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *