Kilka uroczych miejsc w Londynie

Ekspertem londyńskim nie jestem. Ale niedawno spędziłam w Londynie tydzień bardzo mocno napawając się tym niezwykłym miastem i chciałam dzisiaj przedstawić Wam kilka interesujących miejsc, na które możliwe, nie natrafilibyście chodząc z przewodnikiem.

Zaczynamy :-)

 

Kelly Street

Urocza uliczka, do której dojście kompletnie nie zwiastuje, co zastaniecie za rogiem. Spokojnie można dotrzeć tu pieszo z Camden Town (niecały 1 km).

I pomyśleć tylko jaka ujmująca byłaby ta uliczka, gdyby zniknęły z niej wszystkie auta.

 

Chalcot Crescent

Tutaj możemy zajrzeć schodząc z Primrose Hill. Wykusze, znowu pastelowe kolory i cegła. Wszystko otoczone zielenią i kwiatami.

 

Colville Square

Pozostajemy w podobnych klimatach, ale miejsce z goła inne.  Notting Hill. Więc czysto i cicho :-) Znowu kolorowe, pastelowe fasady. Niektóre zapuszczone!

Colville Square

Colville Square

 

Kensington Court i Kensington High Street

Bogactwo.

Na Kensington High Street hotel – nawet nie ciekawi mnie ile kosztuje w nim noc! :D

Kensington Court – piękna wiktoriańska zabudowa. Tutaj znajdują się ambasady: Azerbejdżanu, Białorusi oraz Mongolii. Fajna miejscówka!

 

Trevor Square

Następna ciekawa uliczka, przy której mieści się prywatny, zielony skwerek dostępny tylko dla mieszkańców (jest to dość częste zjawisko w Londynie). Stamtąd prosta droga do Harrodsa!

Trevor Square

Trevor Square

 

Essex Street

Cegła, idealnie przystrzyżone choineczki na parapetach, czarne niskie ogrodzenie. Kwintesencja Londynu.

Essex Street

Essex Street

Essex Street

 

Jockey’s Fields

Bezpośrednio sąsiaduje z Gray’s Inn Gardens. Cegła w każdym możliwym odcieniu! No i powalający zapach róż.

Jockey's Fields

Jockey's Fields

 

And last but not least…

 

Warren Mews

Łiiii! Warto tu zajrzeć. Hipstersko, ale o dziwo cicho. Byłam pewna, że gdy tam dotrzemy, natrafimy na brodaczy siorbiących kawę ze Starbucksa :-) A wcale tak nie było!

Warren Mews

Warren Mews

Gdy wejdziemy w uliczkę zobaczymy BT Tower (śliczności!…).

Warren Mews

 


Wklejam mapkę gdzie znajdują się poszczególne miejsca. A nuż się komuś przyda :-)

 


Londyn jest genialny. Tak niesamowicie różnorodny. Polecam wszystkim pojechać do tego miasta. Tanio nie jest, ale da radę obciąć koszty na niektórych rzeczach…

Zachęcam Cię do pobrania mojego mini-przewodnika po Pradze, w którym znajdziesz ponad 20 opracowań najciekawszych miejsc w czeskiej stolicy ☺️
Wystarczy, że zapiszesz się na mój newsletter, a mini-przewodnik otrzymasz za darmo. Kliknij w poniższą grafikę:

Dominika Rau-Walczak test test

Z wykształcenia jestem architektką, a zawodowo spełniam się przy renowacji zabytków. Prywatnie - kocham Pragę, starą architekturę oraz święty spokój. Zapraszam Cię do mojego świata! ☺️

6 comments
  1. Zapisałam sobie wszystkie miejsca w Twoich zdjęć, niestety nie udało się ich zobaczyć ?? Tylko Essex Street, szłyśmy za panem rozmawiającym przez telefon napawając sie melodią tego języka.. Planujesz więcej postów o Londynie????

    1. Chciałabym bardzo! Żeby tylko czas się jakoś rozszerzył, to chętnie i o Londynie bym popisała <333

  2. Super! Spisałam sobie nazwy tych miejsc i na pewno odwiedzę! Wyglądają pięknie! Marzy mi się ławeczka w oknie z wykuszem do czytania :)

  3. Byłam w Londynie tylko raz i to zaledwie na 4 dni. Widziałam tylko najważniejsze i najbardziej znane miejsca, ale widzę że jeszcze wiele przede mną :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *