Praskie tapety + zaktualizowany przewodnik po Pradze już tuż tuż!

Ahoj! Wybacz moją nieobecność. Granda, bo mam kilka pomysłów na wiosenne wpisy, ale czasu brak… Jestem w ferworze aktualizacji przewodnika po Pradze, który ujrzy światło dzienne już 1. kwietnia. Cieszę się ogromnie. Tym razem będzie SZTOS. Sam zobaczysz już za kilka dni :-)))

 

Kto jest normalny? Ja chyba nie… ;-)

Tworząc w poprzednim roku przewodnik trochę nie miałam pojęcia na co się piszę. Wtedy zrozumiałam dlaczego nad taką pracą zasuwa cały zespół. Ambitne zadanie sobie postawiłam, teraz po fakcie mogę to przyznać. Tworzenie tekstów, obróbka zdjęć (wszystkie moje!), a przede wszystkim – mapki. Nad mapą Pragi siedziałam wiele miesięcy. Nie wiem, może jakoś uspokaja mnie kreślenie w AutoCADzie? :D Duma mnie rozpiera, czegoś takiego nie ma na rynku. Serio, czy jest ktoś normalny, kto rysuje mapę jakiegokolwiek miasta od podstaw? No właśnie, nie jestem normalna.

Tak czy inaczej, już za kilka dni przewodnik będzie dostępny. W kilku wersjach. Odświeżony. Kolorowy. Standardowe praskie miejsca oczywiście pozaznaczane, ale też masa takich, które odkrywałam przez LATA. Teraz już mogę powiedzieć – dekadę. Jak to brzmi! :-) Tak, znalazło się w przewodniku dużo punktów, które widziałam po raz pierwszy dopiero przy ostatnim pobycie w Pradze. Takie klejnociki. Ach.

Przepraszam za ekscytację w „głosie” :D siedzę od jakiegoś czasu nad tym od rana do wieczora. Działam trochę na zombie-mode.

Dobrze, zejdźmy na ziemię. Z tego wszystkiego prawie zapomniałam, że mam przygotowane dla nas wszystkich praskie tapety na kolejny kwartał. Jeśli masz ochotę wrzucić sobie Pragę na pulpit / biurko, to zapraszam do pobierania.

 

Praskie tapety do pobrania

 

Praskie tapety na KWIECIEŃ

Jak kwiecień, to oczywiście dużo kolorów. Pierwsze miejsce to dziedziniec klasztoru św. Agnieszki. Drugie zdjęcie przedstawia charakterystyczne wieże katedry św. Wita otulone kwitnącym migdałowcem. A trzeci obrazek to moje uwielbiane Vojanovy Sady i kwitnąca jabłoń bodajże? :-)

 


Praskie tapety na MAJ

W maju nadal kolorowo! Króluje tutaj paw, który dumnie przechadza się po swoich włościach – mowa oczywiście o Ogrodach Wallensteina. Środkowy detal to jedna ze wspanialszych kamienic na Nowym Mieście, czyli U Novaků mieszcząca się przy ul. Vodičkovej 30. Ostatnie zdjęcie to znowu detal. Tym razem zwiewne panie na elewacji jednej z kamienic przy ulicy Národní. Krasa!

 


Praskie tapety na czerwiec

W czerwcu już trochę spokojniej. Mamy do wyboru: widok na Pragę z Letenských Sadów, bardzo osiową perspektywę na loggię znajdującą się w Ogrodach Wallensteina oraz kapitalne, mega ukryte przejście gdzieś na Nowym Mieście. Któregoś razu o nim mówiłam, więc jeśli uważnie czytasz mojego bloga, to pewnie wiesz gdzie ono się znajduje. Jeśli nie chce Ci się wertować moich wpisów, poczekaj na przewodnik. Oczywiście, że o tym miejscu wspominam! :-)

 


Miłego patrzenia na Pragę choćby znad klawiatury! :-) A ja wracam do przewodnika. Widzimy się za kilka dni!

Zachęcam Cię do pobrania mojego mini-przewodnika po Pradze, w którym znajdziesz ponad 20 opracowań najciekawszych miejsc w czeskiej stolicy ☺️
Wystarczy, że zapiszesz się na mój newsletter, a mini-przewodnik otrzymasz za darmo. Kliknij w poniższą grafikę:

Dominika Rau-Walczak test test

Z wykształcenia jestem architektką, a zawodowo spełniam się przy renowacji zabytków. Prywatnie - kocham Pragę, starą architekturę oraz święty spokój. Zapraszam Cię do mojego świata! ☺️

2 comments
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *